Музей історії школи створений 2009 року згідно з Законом України «Про музей та музейну справу» на основі зібраних матеріалів у результаті великої пошукової роботи педагогічного та учнівського колективів. Ідейним натхненником , координатором, екскурсоводом та керівником музею є Ласкава Ю.Г. У 2011-2012 н.р. музей отримав гідну відзнаку Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України - "Зразковий музей".
Тематико-експозиційний план музею історії школи складено відповідно до профілю . Експозиції естетично оформлені, постійно оновлюються та доповнюються, у роботі використовується мультимедійний проектор.
На базі музею відбуваються засідання педагогічної ради школи, виховні години для учнів, відкриті заходи та семінари. Так 15 жовтня 2009 року було проведено методичне об’єднання класних керівників шкіл міста, 6 травня 2010 – семінар заступників директорів шкіл міста, 21 жовтня 2010 – семінар директорів шкіл міста, 5 травня 2011 року – методичне об’єднання практичних шкільних психологів міста, 5 жовтня 2011 року - обласний семінар заступників директорів шкіл з виховної роботи. А 26 квітня 2012 року – обласний семінар учителів історії, де був показаний виховний захід на тему «Пам’ятати минуле заради майбутнього» із використанням засобів музейної педагогіки.
Гідне місце в музеї зайняла експозиція , присвячена легендарній Київській підпільниці Герою України Тетяні Маркус, яка народилася в Ромнах у будинку, що став потім одним із навчальних корпусів школи № 4. Народилася Таня 21 вересня 1921р. в багатодітній єврейській родині, яка у 1924 р. переїздить до Києва. Після закінчення середньої школи №44, Тетяна Маркус працювала секретарем відділу кадрів пасажирської служби Південно-Західної залізниці. У липні 1940 р. за путівкою райкому комсомолу поїхала до Кишинева, де працювала секретарем відділу кадрів трамвайно-тролейбусного парку. Після захоплення Молдавії фашистами в липні 1941р. Таня повертається до Києва, де включається в антифашистську боротьбу у складі диверсійно-винищувальної групи В.І. Кудряшова.
Герой України
Меморіальна дошка на будівлі школи
Підпільники зробили Тані паспорт на ім`я Тетяни Маркусідзе – грузинки. Версія була такою : Тетяна – дочка грузинського князя, розстріляного більшовиками. Тетяна володіла німецькою мовою. Працюючи в німецькій їдальні, дівчина легко знайомилася і входила в довіру до німецьких солдатів і офіцерів, добуваючи важливі відомості, виконувала різні доручення підпільної організації з підготовки дивесій. Завдання були різні. За одним – Тетяна познайомилась і знищила представника гітлерівської ставки, який прибув до Києва з Берліна. 22 серпня 1942 року після чергової операції по знищенню зрадника, переправляючись на човні через Дніпро, Тетяна Маркус була схоплена гітлерівцями неподалік від с. Лєтки. Після страшних катувань, Тетяна Маркус була страчена в гестапо 29 січня 1943 року. Посмертно вона нагороджена орденом Вітчизняної війни І ступеня, медаллю “Партизан Великої Вітчизняної “ І ступеня. 21 вересня 2006 року Президент України Віктор Андрійович Ющенко підписав Указ про присвоєння Тетяні Маркус звання Героя України. 2009 року на фасаді будівлі школи № 4 міста Ромни Сумської області була встановлена меморіальна дошка. Наразі, школа чекає відповіді на запит щодо присвоєння школі імені Тетяни Маркус.
Кiлькiсть переглядiв: 283

Коментарi