3 лютого 2009 року директором школи була призначена Спичка Лариса Олександрівна, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, за фахом - учитель української мови та літератури.
У школі продовжується робота по зміцненню матеріально-технічної бази школи. Оновлено кабінети сучасною мультимедійною технікою, реконструйовані санітарні вузли та відновлене їх функціонування. Педагогічний колектив домагається значних успіхів у навчальній та спортивно-масовій роботі, у питанні вступу випускників до ВНЗ, забезпеченні якісного рівня освіти. Школа сьогодні - це навчальний заклад, який відвідують 687 учні, що навчаються в одну зміну в 24-х світлих класах. Знання учням дають 47 педагогів, серед яких :
вчителів вищої категорії – 23 чол., спеціалістів І категорії – 7 чол., спеціалістів ІІ категорії – 8 чол., спеціалістів – 11 чоловік. мають звання «старший учитель» - 13 чоловік., відмінників освіти України - 5.
Школа славиться своїми досягненнями у навчанні та вихованні дітей . З першого року існування і по даний час школа випустила 130 учнів із золотою медаллю і 62 із срібною. Лише протягом 2000 – 2016 років 40 учнів закінчили школу із золотою медаллю, а 18 учнів – із срібною. Якість знань школярі підтверджують участю у Всеукраїнських учнівських предметних олімпіадах, конкурсах, турнірах.
У 2016-2017 навчальному році 9 учнів стали призерами ІІ етапу учнівських олімпіад, з 13 предметів, 3 учні – призери міського етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика, 3 учні - призери Міжнародного конкурсу учнівської та студентської творчості ім. Т.Г.Шевченка.
Не можна не відмітити співпрацю з Роменською Малою академією наук, у якій учні школи є активними слухачами. У 2012-2013 н.р. учень 11-А класу Яременко Антон виборов почесне І місце у обласному конкурсі захисту наукових робіт з історії та став лауреатом ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт у м. Києві, здобувши почесне ІІ місце. У 2016-2017 навчальному році 7 учнів нашої школи стали презерами міського етапу конкурмсу захисту наукових робіт. Зокрема, учень 11 класу Ліхолєтов Дмитро - сеція "Українська мова", Оксьом Юлія учениця 10-Б класу - секція "Журналістика", Кужель Богдан учень 10-А класу - секція "Правознавство" посіли І місця.
Учні нашої школи є постійними учасниками і переможцями Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», українознавчої гри "Соняшник", Всеукраїнської гри з англійської мови "Грінвіч", фізичного конкурсу "Левеня", Всеукраїнського конкурсу "Русский медвежёнок", «Лукоморье» конкурсу природничого спрямування "Колосок" та «Геліантус» .
Щороку наші спортсмени під керівництвом учителів фізкультури Москаленка Г.В. та Черевка С.В. стають призерами міської спартакіади школярів "Старти надій". А у 2011 - 2012 н. р. команда школи стала переможцем міських змагань та зайняла почесне ІІІ місце в області. У 2015-2016 н. р. команда посіла І місце у спартакіаді школярів.
Робота школи спрямована на виконання загальнодержавних завдань: виховання громадянина України, залучення учнів до культурної спадщини, збереження морального,фізичного та психічного здоров’я дітей,створення умов для розвитку особистості, формування,усвідомлення причетності до європейської спільноти,сприйняття загальнолюдських цінностей та прагнення рівноправності в європейському співтоваристві,утвердження високих моральних цінностей,виховання патріотизму, любові до родини,рідної землі.
У освітньому закладі працюють 17 гуртків різного спрямування: вокального співу, спортивні секції, театрального мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва та інші. Патріотичне та громадянське виховання школярів здійснюється в процесі підготовки та проведення шкільних свят, участі у святкування дня визволення міста та дня перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. У ці дні проводяться зустрічі з ветеранами війни, уроки мужності,заходи « Ніхто не забутий,ніщо не забуте». Уроки пам’яті приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-19333 років, створені пошукові загони відбулися зустрічі з очевидцями цих подій, складені списки жертв та постраждалих від Голодомору. Велика увага приділяється морально-правовому вихованню, пропагуванню здорового способу життя. Учні беруть активну участь у конкурсах агітбригад «За здоровий спосіб життя», «Юних інспекторів дорожнього руху», де займають призові місця. Результативною є робота з художньо-естетичного виховання школярів. Працює літературно-драматичний гурток «Блискавка». Творчий колектив під керівництвом Білосорочки А.М. щорічно бере участь у міському конкурсі дитячої театральної творчості. Учениця 11 класу Берджник Юлія та 10-Б класу Царицина Надія неодноразово ставали призерами вокального конкурсу "Співограй", «Співуча веселка», «Джерела надій». Щорічно учні беруть участь у літературно – мистецькому конкурсі «Юні таланти Роменщини».
Велика увага приділяється родинному вихованню. У школі організована робота батьківського всеобучу, батьківські збори проводяться два рази на семестр. До правової освіти залучаються працівники правоохоронних органів. Участь школярів в діяльності дитячої організації – це основна умова становлення соціальної особистості. У школі існує та активно діє дитяча громадська організація «Сузір’я». Керує цією організацією та координує її діяльність педагог-організатор Скочко О.В.
Улітку на базі школи працює пришкільний оздоровчий табір «Сонечко», де зусиллями учителів початкових класів створюються всі умови для цікавого та змістовного відпочинку дітей. У 2016 році у таборі був сформований дитячий ангомовний загін.
Музей історії школи створений 2009 року згідно з Законом України «Про музей та музейну справу» на основі зібраних матеріалів у результаті великої пошукової роботи педагогічного та учнівського колективів. Ідейним натхненником , координатором, екскурсоводом та керівником музею є Ласкава Ю.Г. У 2011-2012 н.р. музей отримав гідну відзнаку Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України - "Зразковий музей". У 2016 році підтверджено звання зразкового.
Тематико-експозиційний план музею історії школи складено відповідно до профілю . Експозиції естетично оформлені, постійно оновлюються та доповнюються, у роботі використовується мультимедійний проектор.На базі музею відбуваються засідання педагогічної ради школи, виховні години для учнів, відкриті заходи та семінари.
2009 року на фасаді будівлі школи № 4 міста Ромни Сумської області була встановлена меморіальна дошка. Наразі, школа чекає відповіді на запит щодо присвоєння школі імені Тетяни Маркус.
У 2014-2015 н. р. було відкрито експозиції, присвячені Героям Небесної Сотні та подіям на сході України «Маю честь захищати Батьківщину».


/Files/images/шк4(1).JPG
Кiлькiсть переглядiв: 672

Коментарi